Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

28 квітня в Україні відзначається День охорони праці

Оголошення
12.04.2021

Управління Держпраці у Миколаївській області запрошує роботодавців та економічне активне населення Олександрівської територіальної громади  відзначити День охорони праці разом!

28 квітня в Україні відзначається День охорони праці. Цей день встановлено з метою  привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб'єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, вшанування пам'яті осіб, які загинули на виробництві.

Щороку Міжнародна організація праці акцентує увагу суспільства на різних викликах, які стоять у сфері охорони праці. У 2021 році заходи здійснюватимуться під девізом «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ  БЕЗПЕКИ ТА ЗДОРОВ’Я НА РОБОТІ».

Тож, запрошуємо всіх проявити активність і взяти участь в обговорені у трудових колективах проблемних питань щодо реалізації заходів, направлених на збереження життя та здоров’я працівників під час трудової діяльності, зміцнення систем охорони праці.

На шляху до створення гідних та безпечних умов праці необхідно зосередитися на визначенні найкращих практик, які дозволяють:

  • вести господарську діяльність в умовах обмежень, встановлених за різних причин;
  • забезпечити дотримання трудових прав працівників, у тому числі на безпечні умови праці;
  • запобігти новим потенційним ризикам, що виникли внаслідок ужиття заходів з ослаблення поширення на території країни гострої респіраторної хвороби COVID-19, зокрема психосоціального ризику та ризику насильства. Зазначені ризики  можуть впливати на працівника при встановленні дистанційної, надомної форм організації праці.

Своєю чергою Управління Держпраці у Миколаївській області заявляє про  готовність надавати  допомогу щодо розв’язання актуальних питань у сферах праці та охорони праці, а також сприяти формуванню середовища, що дозволить підвищити обізнаність роботодавців щодо впровадження прогресивних практик у сфері охорони праці та інвестування коштів в них.

Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі – 2021

Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР

Через пандемію COVID-19 уряди країн, роботодавці, працівники та населення в цілому стикнулися з безпрецедентними викликами, пов’язаними з вірусом SARS-CoV-2, та численними наслідками, які він спричинив у сфері праці. Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі буде присвячений стратегіям зміцнення національних систем безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), спрямованим на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці.

З того часу, як на початку 2020 року пандемія COVID-19 перетворилася на кризу світового масштабу, вона спричинила глибокий вплив на всі сфери життя. Пандемія торкнулася майже кожного аспекту світу праці – від ризику передачі вірусу на робочих місцях до ризиків щодо безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), що виникли внаслідок ужиття заходів з ослаблення поширення вірусу. Зміщення в бік нових форм організації праці, зокрема масштабний перехід на дистанційну роботу, наприклад, створило багато можливостей для працівників, але викликало потенційні ризики щодо БЗР, зокрема психосоціальні ризики та ризики насильства.

У 2021 році Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі присвячений залученню потенціалу елементів системи БЗР, визначених у Конвенції 2006 року про основи, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі (№ 187) . У доповіді до Всесвітнього дня висвітлено питання про те, як нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР, включно зі службами безпеки та охрони здоров՚я на роботі, як на національному рівні, так і на рівні підприємств.

МОП скористається цією можливістю для покращення обізнаності та стимулювання діалогу щодо важливості створення стійких систем БЗР та інвестування коштів у них, для чого будуть висвітлені як регіональні, так і національні приклади зменшення і попередження поширення COVID-19 на робочому місці.
2024 © Усі права захищено
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше