Повідомлення Державної продовольчоветеринарної служби Литовської Республіки

14.02.2023

Повідомлення Державної продовольчоветеринарної служби Литовської Республіки щодо відправлення на територію України вантажу з харчовими продуктами тваринного походження (заморожені суміші морепродуктів) у яких перевищено допустимий рівень кадмію.

Держпродспоживслужбою України отримано повідомлення Державної продовольчоветеринарної служби Литовської Республіки про те, що на територію України відправлено вантаж з харчовими продуктами тваринного походження (заморожені суміші морепродуктів) партія № 22245, загальною вагою нетто 7900,00 кг, експортер - UAB «VPA Logistics», Stariskes g. 29, Laistq k., 95366 Klaipedos r., Lithuania, номер ухвалення (єврономер) № LT 21-21 EB, на замовлення UAB «Plunges kooperatine prekyba», Birutes g. 50, Pluenge, Liethuania, одержувач «VICIUNAIUKRAINA» LTD, ul. Solomianska 3, office 6, Kyiv 03110, Ukraine, походженням - «Zejiang Zhoufu food Co.», LTD., No 318 Xufu Road, Gaoting, Daishan, Zhoushan, Zhejiang, China, номер ухвалення (єврономер) №3300/02029, міжнародний сертифікат від 19.01.2023 № LT 0312851 / L2-1277.

Згаданий вантаж, за результатами лабораторних досліджень, проведених під час його ввезення на територію Литовської Республіки, не відповідає законодавству Європейського Союзу, в частині перевищення допустимого рівня кадмію (Cd) 2,65 ± 0,40 мг/кг.

Зазначене є невідповідністю вимогам Регламенту (СС) від 19.12.2006 № 1881/2006 про встановлення максимального рівня вмісту певних забруднюючих речовин у харчових продуктах (далі - Регламент (ЄС) № 1881/2006), з поправками внесеними в Регламент Комісії (ЄС) 2022/2388 від 07.12.2022 року та вимогам законодавства Україні, а саме: наказу Міністерства охорони здоров'я України від 13 травня 2013 року № 368 «Про затвердження Державних гігієнічних правил і норм «Регламент максимальних рівнів окремих забруднюючих речовин у харчових продуктах», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.05.2013 року за № 774/2330 (із змінами), який відповідає Регламенту (ЄС).

Згідно Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках об’єкти санітарних заходів, які перебувають в обігу та можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про вжиті заходи.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просимо негайно інформувати Вознесенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.